Okoliczne atrakcje

Nocleg w Mazurskiej Chatce to relaks w ciszy, aktywne spędzanie czasu i atrakcje dla każdego. U nas nie można się nudzić. Pływanie, łowienie ryb, wycieczki rowerowe, sporty ekstremalne i przede wszystkim odkrywanie pozostałości po II Wojnie Światowej. Okolica Chatki jest wyjątkowym miejscem do spędzenia czasu wolnego na Mazurach.

Wypożyczamy sprzęt rekreacyjny, który pozwoli cieszyć się Jeziorem Rydzówka i okolicą. Oferta dostępna jest dla dla wszystkich gości, jak i korzystających z noclegu na polu namiotowym i domków.

W naszej ofercie znajdują się rowery górskie, rowery wodne, łódki, żaglówki i kajaki.

rower-górski-mazury

Wycieczki rowerowe

Mazurska Chatka nie bez powodu posiada rekomendację miejsca przyjaznego rowerzystom. Świadczymy usługi dedykowane turystom rowerowym i jesteśmy świetną bazą wypadową do Wschodniego Szlaku Rowerowy Green Velo. Wypożyczając rowery na miejscu dostaniesz najlepszy środek transportu do odkrycia okolicznych atrakcji.

Bunkry “Mamerki”

W niewielkiej odległości od kompleksu znajduje się 30 niezniszczonych bunkrów niemieckich z okresu II wojny światowej „Mamerki”. Wybierając się do okolicznego lasu możemy natrafić na unikalne muzeum poświęcone wschodniemu frontowi wojny. Dla poszukiwaczy skarbów: to właśnie tutaj szukano słynnej bursztynowej komnaty.

Opuszczone śluzy - Kanał Mazurski

Mazurska Chatka znajduje się w pobliżu nieczynnych śluz na Kanale Mazurskim, będących niewątpliwie największą atrakcją tutejszych terenów. W czasach III Rzeszy kanał był obiektem tajnym. Teorie mówią, iż kanał miał być drogą wodną dla łodzi podwodnych typu U-Boot.

Park linowy

W sezonie letnim miłośnicy ekstremalnych wrażeń mogą spróbować swoich sił w okolicznym Parku Linowym Leśniewo z koronną atrakcją – Skokiem w mrok.

Lot balonem

Mazurska Chatka jest idealną bazą wypadową, kiedy chcemy spróbować różnych okolicznych atrakcji. Kolejną z nich może być lot balonem. Więcej szczegółów na tej stronie.

Wilczy Szaniec

Miejsce nie tylko dla miłośników historii. Była wojenna kwatera Adolfa Hitlera to miejsce, które każdy powinien odwiedzić. Więcej informacji tutaj.

Więcej informacji udzielamy telefonicznie

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji

Pliki (cookies) są plikami tekstowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu. Przeznaczone są do korzystania ze stron serwisu. Przede wszystkim zawierają nazwę strony internetowej swojego pochodzenia, swój unikalny numer, czas przechowywania na urządzeniu końcowym. Klikając "Rozumiem" zgadzasz się na to.

Zamknij